Avtor: 18.02.2023 ob 17:50

Ela zmagovalka regijskega gasilskega veleslaloma

Mladina PGD Dvor se je na pustno soboto, 18. februarja, udeležila regijskega tekmovanja v veleslalomu, ki je potekalo na smučišču Rudno pri Železnikih. Na Gorenjsko so se odpravili s štirimi tekmovalci, med katerimi so bili trije prvič na tem tekmovanju. Nastopili so v kategorijah pionirk in mladincev.

Žal se mladini PGD Dvor in mentorju Klemenu ni pridružil nihče drug iz našega gasilske zveze in so tako celotno gasilsko zvezo zastopali le oni.

Pionirji in pionirke so se morali med veleslalom ustaviti in opraviti gasilsko nalogo, ki je bila prestavitev cevnega nosilca v vedro. Mladinci so imeli že zahtevnejšo gasilsko nalogo in sicer; spajanje ročnika s cevjo ter nato še vzpenjanje (štanfanje) do predhodni vratic.

Tokrat se po zaslugi Ele vračajo domov z medaljo, saj je med pionirkami slavila zmago in tako okoli vratu ponosno nosila zlato medaljo.

Rezultati: Regijski veleslalom