Uradna spletna stran Gasilske zveze Dolomiti
Novo gasilsko vozilo v Polhovem Gradcu
16.06.2008 :. Klemen Zibelnik .:
Člani PGD Polhov Gradec so v nedeljo, 25. maja, slovesno prevzeli v uporabo novo gasilsko vozilo AC 16/50. Poleg fotografij iz parade objavljamo tudi slike prihoda novega vozila v Polhov Gradec.

Fotogalerija: Slavnosni prevzem vozila AC 16/50
Fotogalerija: Prihod vozila v Polhov Gradec

Intervencija: PGD Polhov Gradec
15.06.2008 :. Klemen Zibelnik .:
15. junija ob 1.32 so gasilci PGD Polhov Gradec črpali vodo iz obcestnega zadrževalnika, ki je vdirala v stanovanjsko hišo v Pristavi pri Polhovem Gradcu, občina Dobrova-Polhov Gradec.

Rezultati regijskega tekmovanja v orientaciji
14.06.2008 :. Klemen Zibelnik .:
Na državno tekmovanje so se uvrstile naslednje ekipe (uradni rezultati):

Mlajši pionirji:
1. Polhov Gradec 1
2. Polhov Gradec 2
3. Lavrica

Starejši pionirji:
1. Rudnik 1
2. Notranje Gorice
3. Jezero

Mladinci
1. Hruševo
2. Vrh nad Zelimljami 1
3. Dvor

********
Rezultati: Rezultati regijskega tekmovanja v orientaciji (.xls).

Intervencija: PGD Polhov Gradec
09.06.2008 :. Klemen Zibelnik .:
9. junija ob 19.14 je meteorna voda zalila kletne prostore stanovanjske hiše v naselju Pristava, občina Dobrova-Polhov Gradec. Vodo so iz kletnih prostorov izčrpali gasilci PGD Polhov Gradec. Vzrok poplavljanja je zamašen cestni prepust in veliko padavin.

Regijsko tekmovanje v orientaciji
04.06.2008 :. Franci Zibelnik .:
Regijsko tekmovanje v orientaciji bo v soboto, 14. junija 2008, s pričetkom ob 10. uri pri Osnovni šoli Dobrova.

********
Startna lista: Objavljamo startno listo (.xls).

Pot do OŠ Dobrova: Zemljevid štartnega mesta; Vodena pot do OŠ Dobrova

Literatura: Kontrolna točka: Prva pomoč

Občinski orientacijski tek
29.05.2008 :. Klemen Zibelnik .:
Vse potrebne informacije o občinskem orientacijskem teku, ki bo potekal 31. maja, bodo zbrane v tej novici.

********
Fotogalerija: Fotogalerija občinskega tekmovanja v orientaciji.

********
Rezultati: Rezultati občinskega tekmovanja v orientaciji (.xls).

********
Zbor prostovljcev: Vsi, ki boste pomagali pri izvedbi občinskega orientacijskega teka, se zberemo ob 7.30 pri OŠ Dobrova. Pridete v delovnih oblekah, z radijsko postajo, štoparico, svinčnikom, ...

********

Startna lista: Objavljamo startno listo (.xls). Ekipe (mlajše pionirke, mlajši pionirji, starejše pionirke, starejši pionirji) bodo med prihodom na A komisijo in startom teka izvedli vajo z vedrovko. Držite se časovnega razporeda!

********
Prizorišče: Občinski orientacijski tek GZ Dolomiti, GZ Horjul in GZ Brezovica bo potekal na Dobrovi. Zborno štartno mesto bo pri OŠ Dobrova.

Literatura: Kontrolna točka: Prva pomoč

Državno člansko gasilsko tekmovanje
19.05.2008 :. Klemen Zibelnik .:

Rezultati: Člani A
Rezultati: Članice B
*********************************
Rezultati: Člani B
Rezultati: Članice A
Rezultati: Članice A izven konkurence
Rezultati: Člani A - poklicni
Rezultati: Starejši gasilci
Rezultati: Starejše gasilke
Rezultati: Gostje

Intervencija: PGD Polhov Gradec
18.05.2008 :. Klemen Zibelnik .:
18. maja ob 20.53 sta na lokalni cesti v Srednji vasi pri Polhovem Gradcu trčili dve osebni vozili. Pri tem sta se dve osebi poškodovali. Gasilci GB Ljubljana so s tehničnim posegom eno ukleščeno osebo rešili iz razbitega vozila, gasilci PGD Polhov Gradec pa so zavarovali in sanirali kraj nesreče.

Državno mladinsko gasilsko tekmovanje
18.05.2008 :. Franci Zibelnik .:
Včeraj, 17. maja 2008, je bilo na Ravnah na Koroškem izvedeno državno mladinsko gasilsko tekmovanje. Našo gasilsko zvezo so zastopale 4 tekmovalne ekipe in sicer: pionirji PGD Polhov Gradec in PGD Šentjošt, mladinci PGD Šentjošt ter mladinke PGD Šentjošt.
Ekipi pionirjev so imeli pri izvedbi vaje z vedrovko veliko smole, vendar sta kljub temu dosegli solidno 35. in 36. mesto. Ekipi mladincev in mladink pa sta imeli več športne sreče in dosegli odlično 7. mesto v državi.
Vsem ekipam za dosežene rezultate čestitamo.

Rezultati: Pionirji
Rezultati: Mladinci
Rezultati: Mladinke
*********************************
Rezultati: Pionirke
Rezultati: Pionirke izven konkurence
Rezultati: Tuji gosti

Regijski kviz: Dve ekipi na državno tekmovanje
19.04.2008 :. Klemen Zibelnik .:
V Velikih Laščah je v soboto, 19. aprila, potekal regijski kviz gasilske mladine. Tekmovanja so se udeležile tri ekipe PGD Dvor in tri ekipe PGD Polhov Gradec. Starejši pionirji PGD Dvor (1. mesto) in mladinci PGD Dvor (2. mesto) so se uvrstili na državno tekmovanje.

Mlajši pionirji (18 ekip)
4. Polhov Gradec 1
11. Polhov Gradec 2

Starejši pionirji (19 ekip)