Avtor: 23.11.2019 ob 13:45

Zaključna svečanost ob 150-letnici gasilstva na Slovenskem

V petek, 15. novembra 2019, je bila v Gallusovi dvorani Cankarjevega doma v Ljubljani zaključna svečana akademija ob 150-letnici gasilstva na Slovenskem, obogatena s koncertom. Za organizacijo celotne prireditve sta – s pomočjo Gasilske zveze Slovenije – poskrbela režiser in scenarist Blaž in Rok Švab. V program oz. nastope uveljavljenih slovenskih glasbenikov sta vključila članice in člane gasilskih društev – vokaliste, instrumentaliste, pevske skupine … – ki so pokazali, kakšne talente imamo v gasilskih vrstah.

Na prireditvi je bilo prisotnih okoli 1300 članic in članov naše organizacije, med njimi tudi devet članov naše gasilske zveze. Poleg širšega vodstva Gasilske zveze Slovenije s predsednikom Jankom Cerkvenikom in poveljnikom Francijem Petkom na čelu so bili med gosti Borut Pahor, predsednik RS in častni pokrovitelj vseh dogodkov, povezanih s 150-letnico slovenskega gasilstva, Marjan Šarec, predsednik Vlade RS, Karl Erjavec, minister za obrambo, Srečko Šestan, poveljnik Civilne zaščite RS, Darko But, generalni direktor URSZR, mag. Boris Balant, glavni inšpektor Inšpektorata RS za varstvo pred naravnimi in drugimi nesrečami, Darko Zevnik, župan Občine Metlika, predstavniki gasilcev iz Avstrije ter drugi.