Avtor: 21.03.2021 ob 17:59

13 mladih gasilcev na državnem virtualnem kvizu

Mladinski svet pri Gasilski zvezi Slovenije je letošnji državni kviz izvedel v virtualni obliki. Državnega kviza se je tako lahko udeležil vsakdo, ki se je pomeril v različnih nalogah. Sam tip nalog je večinoma sledil konceptu “običajnega” kviza, so pa bile vprašanjem dodane tudi dve nekoliko drugačni nalogi “Spomin” in “poveži slike”.

Udeleženci so lahko od petka, 12 marca, do nedelje, 21. marca rešili zastavljena vprašanja. Tako je v štirih kategorijah sodelovalo kar 883 mladih gasilcev in njihovih mentorjev. Iz naše gasilske zveze se je virtualnega kviza udeležilo le devet mladih iz PGD Dvor in štirje iz PGD Brezje. Znova so dokazali, da ohranjajo visok nivo znanja, saj so nanizali nekaj lepih rezultatov. Najvišje se je uvrstila Lucija iz PGD Dvor, ki je bila med mladinci 29 izmed 327 udeležencev v tej kategoriji.

Tekmovanja so se udeležili tekmovalci iz 175 društev iz 73 gasilskih zvez in iz vseh 17 gasilskih regij.

Rezultati: Državni kviz