Avtor: 03.06.2018 ob 23:23

130-let gasilstva na Polhograjskem

V Polhovem Gradcu je bilo v nedeljo, 3. junija 2018, nadvse slovesno, saj so tamkajšnji gasilci praznovali 130 letnico obstoja. V ta namen so priredili parado, katere so se udeležili gasilci vseh društev naše gasilske zveze ter tudi sosednjih gasilskih zvez. Gasilci PGD Polhov Gradec so prevzeli tudi novo gasilsko vozilo GVC 16/15, ki pripomoglo k hitrejšemu in učinkovitejšemu reševanju.

Visok jubilej so s svojo navzočnostjo počastili tudi predsednik Gasilske zveze Slovenije Janko Cerkvenik, predsedujoči regiji Ljubljana I Franc Bradeško, poveljnik regije Ljubljana I Simon Černe, predsednik Gasilske zveze Dolomiti Franc Zibelnik in generalni direktor uprave Republike Slovenije za zaščito in reševanje Darko But.