Avtor: 23.06.2013 ob 23:55

130 let PGD Horjul

Parada v Horjulu [foto: Klemen Zibelnik/PGD Dvor]

PGD Horjul v letošnjem letu praznuje 130-letnico obstoja, zato je v ta namen v nedeljo, 23. julija, pripravil slavnostno parado z blagoslovom prenovljenega gasilskega doma. V nedeljo je bilo v Horjulu nadvse slovesno, saj so se na prireditvenem prostoru zbrali gasilci iz domačega in sosednjih društev, pa tudi predstavniki drugih gasilskih zvez. V paradi so poleg uniformiranih gasilec, sodelovali tudi godba na pihala, mažoretke, narodne noše in gasilski vozni park. Med udeleženci parade so bili tudi predstavniki gasilskih društev GZ Dolomiti.

Gasilce so s svojo prisotnostjo počastili namestnik poveljnika Gasilske zveze Slovenije Darko Muhič, predsedujoči Regije Ljubljana I Franc Bradeško, predsednik Gasilske zveze Horjul Ladislav Prebil in župan občine Horjul Janko Jazbec. Horjulski župnik Janez Smrekar pa obnovljeno zunanjost in notranjost gasilskega doma tudi blagoslovil.