Avtor: 15.06.2013 ob 11:32

Ekipe Dvora in Zaloga na regijsko tekmovanje v kvizu

[foto: Primož Zibelnik]

OŠ Polhov Gradec je v soboto, 15. junija, gostila občinsko tekmovanje v kvizu za tri gasilske zveze – domačo GZ Dolomiti ter sosednji GZ Horjul in GZ Brezovica. Skupno je bilo na tekmovanje prijavljenih 50 ekip, od tega 15 iz naše gasilske zveze. Tokrat so največ znanja prikazali mladi gasilci iz PGD Dvor in PGD Zalog, saj so se njihove ekipe uvrstile na regijsko tekmovanje, ki bo 26. oktobra na OŠ Ig.

Tekmovanje v kvizu je sestavljeno iz šestih sklopov. V teoretičnem delu se tekmovalci pomerijo na štirih področjih (drži/ne drži, zgodovina gasilstva, požarna preventiva, gasilska znanja), v praktičnem delu pa prikažejo znanje vezanja vozlov in poznavanja gasilskega orodja.

[foto: Primož Zibelnik]

Trije pokali

V seštevku vseh treh gasilskih zvez pa se v posamezni kategoriji najboljšim trem ekipam podeljujejo pokali. V tej razvrstitvi so slavili dvorski gasilci slavili v kategoriji pripravnikov in mladincev, njihovi pionirji pa so bili tretji.

Fotogalerija: 15.06.2013 – občinsko tekmovanje v kvizu [foto: Primož Zibelnik]
Rezultati: Rezultati občinskega tekmovanja v kvizu