Avtor: 24.04.2017 ob 22:34

Občinska orientacija potekala na Babni Gori

Letošnje občinsko tekmovanje v orientacijskem teku je potekalo v soboto, 22. aprila, v Babni Gori. Start in cilj teka je bil pri kozolcu TD Vetrnik. Na srečo je sodelovalo tudi vreme, saj je dan minil brez dežja. Prve ekipe so bile deležne hladnega jutra, nato pa se je vendarle nekoliko segrelo.

Na tekmovanje je bilo prijavljenih 95 ekip v kategorijah pionirjev, pionirk, mladincev, mladink, gasilcev pripravnikov in gasilk pripravnic iz treh gasilskih zvez (GZ Dolomiti, GZ Horjul, GZ Brezovica). Pred štartom teka sta jih čakali vaji z vedrovko (pionirji, mladinci) in raznos orodja za vajo z MB (gasilci pripravniki), nato pa so se po vnaprej znani štartni listi podali na progo. Za vsako kategorijo je bila pripravljena različno dolga proga z različnim številom kontrolnih točk. Na slednjih so morali prikazati gasilske veščine.

Ekipe, ki so osvojile najboljši dve mesti sta se tako uvrstili na regijsko tekmovanje, ki bo potekalo 27. maja, na območju GZ Škofljica.

Rezultati: Občinsko tekmovanje v orientaciji 2017
Rezultati: Vmesni časi