Avtor: 09.06.2013 ob 22:08

PGD Podsmreka prevzela novo vozilo

V nedeljo, 9. junija, je PGD Podsmreka prevzela novo gasilsko vozilo. S tem se jim je izpolnila dolgoletna želja. V gasilski dom so sprejeli novo gasilsko vozilo z vodo (GVV – 2). Ob tem so gasilci PGD Podsmreka ob 90 letnici ustanovitve pripravili slavnostni prevzem vozila s parado.

V Podsmreki je bilo tako nedeljsko popoldne res svečano, saj so se na prireditvenem prostoru zbrali gasilci iz domačega in sosednjih društev, pa tudi predstavniki drugih gasilskih zvez. V paradi so poleg uniformiranih gasilec, sodelovali tudi godba na pihala, narodne noše in gasilski vozni park.

Gasilce je s svojo prisotnostjo počastil predstavnik Gasilske zveze Slovenije in predsednik Regije Ljubljana I Franc Bradeško, predsednik Gasilske zveze Dolomiti Marjan Peklaj, poveljnik Gasilske zveze Dolomiti Filip Božnar, župan občine Dobrova-Polhov Gradec Franci Setnikar, župnik Alojzij Golob in poveljnik občinske civilne zaščite Franci Koprivec.

Fotogalerija: 09.06.2013 – slavnostni prevzem vozila PGD Podsmreka [foto: Klemen Zibelnik/ PGD Dvor]