Avtor: 02.10.2014 ob 18:05

Starejši gasilci odšli na strokovno ekskurzijo

Komisija za zgodovino, veterane in odlikovanja Gasilske zveze Dolomiti je po sprejetem programu v sodelovanju s Prostovoljnimi gasilskimi društvi organizirala ekskurzijo za starejše člane in članice – veterane, na katero so se odpravili danes, v četrtek, 2. oktobra.

Pot jih je najprej vodila po avtocesti proti Celju, kjer so nadaljevali pot proti Šentjurju. Tam so si ogledali Ipavčev muzej, muzej Resnik in muzej New swing kvartet. Po končanih ogledih so se odpeljali v spodnji del Šentjurja na ogled še železničarskega muzeja, kjer so videli razvoj železnice in prihod prvega vlaka v ta kraj na progi Dunaj – Trst. Več o tem jim je povedal gospod Bučar, ki je bil postajenačelnik ter pobudnik in zbiratelj tega muzeja. Po končanem ogledu so se odpeljali do slivniških gasilcev, kjer jih je sprejel njihov poveljnik, ki je tudi poveljnik Gasilske zveze Šentjur. Pokazali so jim njihovo opremo in razložili delovanje gasilstva v teh krajih. Po poznem kosilu so se starejši gasilci in gasilke odpeljali proti domu.