Avtor: 07.03.2023 ob 16:24

VIDEO: Nova knjiga o zgodovini regije in posebno priznanje pripravnicam PGD Dvor

Gasilska zveza Regije Ljubljana je v ponedeljek, 6. marca, v kulturni dvorani na Igu pripravila sprejem najboljših ekip na tekmovanjih Gasilske zveze Slovenije v letu 2022. Hkrati pa je bila predstavljena tudi knjiga Razvoj gasilstva v Ljubljani z okolico od leta 1870 in 1945-2012.

Ekipa pripravnic PGD Dvor je na septembrskem državnem orientacijskem teku v Iški vasi nastopila izvrstno in se uvrstila na najvišjo stopničko zmagovalnega odra. Tako so na prireditvi na Igu prejele posebno zahvalo za izjemen uspeh in trud, ki so ga vložila na vajah. Poleg pisnega priznanja so prejele tudi značke, tokrat večjega premera, zaradi česar so jih bile še toliko bolj vesele kot običajno. Ekipo so sestavljale Maja Kapele, Nika Kopač, Maja Kuclar.

Predstavljena pa je bila tudi knjiga Razvoj gasilstva v Ljubljani z okolico od leta 1870 in 1945-2012, v kateri je Janez Škrbinc na več kot 500 straneh opisal razvoj gasilskih društev v Ljubljani z okolico z opisi dokumentarnega gradiva zgodovine društev, njihovih ustanoviteljev in podrobnejših pregledov delovanja prostovoljnih gasilskih organizacij med leti 1945 in 2012.